Web Sitesi Nasıl Kurulur? Kolay Anlatım

Yazılım bilgisi olmadan internet sitesi nasıl kurulur?

Günümüzde birçok işletme covid19 sebebi ile işini internete taşımak istemektedir. Pandeminin getirdiği olumsuz sonuçları, satışları bu şekilde internet üzerinden düzeltip pozitif yönde ilerleme sağlayabilirsiniz.

Birçok kişi veya müşteri sizi bulmak ister, sizden satış yapmak ister. Siz bunları bulamadığınız veya bu müşterileri yakalayamadığınız anda her zaman potansiyal kazancınız eksik olacaktır. Bu yüzden bir web sitesi sahibi olmak şarttır. İnternet üzerinde gezinen milyonlarca insan içerisinden sizin sattığınız ürünü arayan insanlara kolayca ulaşıp oturduğunuz yerden internet üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. 

Yazılım bilginiz yok ve büyük miktarlarda paralar ödemek istemiyorsanız doğru adrestesiniz, makaleyi okumaya devam edin adım adım teknik yazılım bilgisi olmadan, intagram hesabı açar gibi essnaf.net üzerinden websitesi kurmayı anlatacağım.

Alan adı gerekli mi?

Hayır. Alan adı gerekli olmayıp isteğe göre kullanıcılarımız kendi özel alan adları ile de sitelerini kullanabilirler. Kayıt olup websitesi oluşturma formunda websitenizi oluşturduğunuz takdirde websiteniz sizin belirlediğiniz bir domain ismi ile essnaf.net uzantılı olarak yayın hayatına girer. Örnek olarak demo butik olarak açtığınız mağazanız için demobutik alan adını seçtiğinizde demobutik.essnaf.net olarak siteniz çalışmaya başlar. Eğer ki kendi alan adaınız varsa demobutik.com veya demobutik.net gibi, bu domain ile de kolayca kullanabilirsiniz.

Hosting gerekli mi?

Hayır. Hosting de gerekli değil. Essnaf.net kullandığınız süre boyunca ne alan adına ne de hostinge ücret ödemenize gerek yoktur. 

Websitenizi Oluşturun İçeriğinizi Odaklanın

Sizi işin teknik kısmı ile uğraştırmıyoruz, işin detay kısmını biz hallediyoruz. Size 2 dakika içerisinde web sitenizi oluşturtup kolayca ürünlerinizi sergileyebilceğiniz, markanızı veya işletmenizi yükseltebileceğiniz bir internet sitesi hazırlıyoruz. Gerisi sizde içeriğinizi ürünlerinizi ayarlayıp kullanıcılara sunabilirsiniz.

İçerik oluştururken ihtiyacınız olacak birkaç ipucu

 • Satışa çıkardığınız ürünler üzerinden, alıcılarınıza yalnızca onlara söylemek istediklerinizi değil, bilmek istediklerini de gösterin, bunun da planlamasını yapın.
 • Profesyonel destek almanız adına bizlerden destekler alabilirsiniz. Soru sormaktan çekinmeyin bir her zaman sizin için çalışıyoruz. Sitenizde yer alan bilgileri ve ürünleri düzenli takip edin, güncellemeler yapın, aktif olduğunuzu gösterin.
 • İşletmenize ait kontak bilgilerinizin doğru ve bulması kolay olduğundan emin olun. Adres bilgilerinizi detaylı giriniz. Ürünleriniz için detaylar oluşturun.
 • Müşteriler detayları sever, açıklamaları bol bol yazın. Güven verin, hatta sizden alışveriş yapmış müşterilerinizden tavsiyeler isteyin bunları yayınlayın.

Unutmayın! Çok çılgınca bir siteye ihtiyacınız yok, doğru çalışan beklentiyi karşılayan ve çözüm olabilecek bir websitesi sahibi olmak en doğru karardır

websitesi kurmak, internet sitesi nasıl kurulur

Adım Adım Websitesi Kurma

 1. Öncelikle essnaf.net sitesine giriniz, sağ üstte Yönetim Paneline Giriş adında bir buton göreceksiniz, ona tıklayın.
 2. Eğer bir hesabınız yoksa formun alt kısmındaki Kayıt Ol butonuna tıklayınız
 3. Hesabınız varsa gördüğünüz Giriş Yap sayfasından panele giriş yapabilirsiniz.
 4. İhtiyacınıza özel, size yetecek olduğunu düşündüğünüz bir paketi seçiniz ve abone olunuz.
 5. Açılan panel içerisinde sol tarafta menüde bulunan Websitesi ekranına geliniz.
 6. Anasayfa sekmesinden gerekli bilgileri giriniz ve sağ alttaki oluştur butonuna tıklayarak websitenizi oluşturabilirsiz.
 7. Hepsi bu kadar, bundan sonrası yine Websitesi menüsü altından ürünlerinizi girmeniz olacak.